In ActiveCampaign is het mogelijk om in e-mails condities aan te brengen.
In het maken van een e-mail maak je gebruik van de tekstblokken in de e-maileditor. Elk blok kun je een conditie (voorwaarde) meegeven.
Conditie of voorwaarde
Wat is er nu zo handig aan een conditie of voorwaarde stellen aan een tekstblok?
Hiermee kun je in één e-mail meerdere tekstblokken maken die niet voor iedereen zichtbaar zijn.
Zo kun je een tekstblok in je e-mail plaatsen waar je een aanbieding hebt voor contacten die bijvoorbeeld Product A nog niet hebben. In de conditie van dat blok geef je aan dat het alleen getoond mag worden aan contacten die niet de tag ‘product A’ hebben.
Of bijvoorbeeld een vastblok met je agenda van komende trainingen en dan kun je dat alleen laten zien aan contacten die die trainingen nog niet gevolgd hebben.
Op deze manier kun je een e-mail heel flexibel opstellen en de juiste content aan het juiste contact laten zien.
Voordeel van condities
Doordat je kunt werken met condities hoef je niet meerdere e-mails op te stellen voor al die verschillende contacten uit verschillende segmenten.
Je maakt gewoon een e-mail en zorgt ervoor dat je verschillende tekstblokken maakt en aan de tekstblokken een conditie stelt.
Voorbeeld
In onderstaande video laat ik je zien hoe je kunt werken met condities.
OVERIGE INFORMATIE